Kobieta po trzydziestce

New Moon - zdecydowanie lepszy od pierwszej moim zdanie bardzo złej produkcji . Przyzwoite aktorstwo , ładne buzie,scenariusz bardziej sensowny niz Zmierzchu, historia bardzo romantyczna , ale nie ckliwa, duzo erotyzmu ale bez wulgarności .Stylistyka mrocznych basni Braci Grimm i Andersena i tak to trzeba odbierac , bez zastanawiania sie nad prawda psychologiczną itd...Miłe dla oka


Naprawdę nie widzisz nic przewidywalnego w tym rozwoju zdarzeń? Nie trzeba znać Biblii by widzieć jak się kończy historia gdzie bohaterowi wałkują by czegoś nie dotykał, to będzie dobrze, a później On, i tak, i tak to robi. Kurcze, jako iż jestem fanem „sceny z barkami” z nowego Batmana, z moich ust to zabrzmi może ironicznie, ale strasznie naiwne to scenariuszowo…

a zatem czytając biblie, koran, mity parandowskiego, baśnie andersena, lisa witalisa oraz inne bajkowe formułki gromadzone przez ludzkość na przestrzeni wieków tez pewnie narzekasz na naiwność scenariusza, mam rację? porównanie fantastycznych wątków Fauna do komediowej sekwencji na barkach w TDK świadczy o kompletnym pomieszaniu z poplątaniem. bajdurzenie rządzi się odrębnymi prawami. jeśli matka ostrzega córkę: "nie zrywaj malin, drogie dziecko, inaczej zachorujesz", to córka je zerwie, pomimo wyraźnego ostrzeżenia. jeśli ten czy inny bog powie: "nie wpieprzaj kokosów z tamtego drzewa", to człowiek je wpieprzy, na przekór bogu. brzmisz tak, jakbyś nigdy nie czytał bajek. naruszanie zakazów jest głównym wątkiem wszystkich fantastycznych opowiadań. ostatnio na przykład obejrzałem Legende Ridleya Scotta i tam bohater musiał pilnować dwóch białych jednorożców. mimo jasnego postawienia sprawy, ze jednorożce są mega ważne i bez nich świat runie, Tom Cruise położył lachę na ostrzeżenia i jego niefrasobliwość zamieniła kwitnące arkadyjskie łąki w śnieżne, niedostępne pustkowie. taki urok fantasy.Anna Kurnicka

Dzień Europy. Poczta Polska... Jak to się zaczęło?

Scenariusze przedstawień dla gimnazjum i liceum


Drodzy Nauczyciele!

Oddaję w Wasze ręce dwa scenariusze przedstawień na szkolne uroczystości w gimnazjum lub liceum.

Pierwszy z nich – pt. Dzień Europy – to propozycja podróży literackim szlakiem po krajach Unii Europejskiej. Bohaterami tej inscenizacji są takie postaci, które dzieci znają z literatury lub tradycji kulturalnej: Kmicic i Oleńka, chłopcy z Placu Broni, dzielny wojak Szwejk, Sherlock Holmes, Kot w Butach, Pandora i Epimeteusz, księżniczka z baśni Andersena. Jednym z bohaterów jest również walc wiedeński, dzięki któremu uczniowie odkryją uroki dawnej austro-węgierskiej metropolii.

Drugi scenariusz dotyczy dziejów Poczty Polskiej, która 18 października 2008 roku obchodziła 450-lecie swojego istnienia. Pocztylion, w starodawnym służbowym stroju, rozwozi przesyłki po świecie, prezentując przy okazji kulturę i miejscowe zwyczaje. Ten scenariusz można wykorzystać nie tylko z okazji Dnia Łącznościowca (18 października).

A na deser (w Aneksie) kilka piosenek, po które można sięgnąć nie tylko na zakończenie roku szkolnego, oraz „matematyczny” wierszyk.

Życzę wesołej zabawy!

Oficyna Wydawnicza Impuls
ISBN 978-83-7587-303-0
Wydanie I, Kraków 2009
Format B5
Objętość 96 stron
Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ludzie a co będzie jeśli zawieszą wszystkich 16 zawodników z wczoraj? mr woja-czek tym ich straszył. co wtedy będzie jak ich zawieszą do końca sezonu. zaczynam się bać, czy czasem pzmłot nie stanie murem za tym wielkim panem.. wtedy może byc nieciekawie.
jeśli faktycznie mieli by ich zawiesić, to do akcji powinien wejść Cegła. a następstwem tego powinno być zastrajkowanie w najbliższej kolejce wszystkich zawodników polskich, chociaż zdaję sobie sprawę, że mój scenariusz bardziej pasuje na jedna z baśni andersena...
jednak gdyby wszyscy polscy zawodnicy stanęli murem, to myślę że daliby radę wymusić na panach w marynarkach jakieś sensowniejsze działania, chyba że by zawiesili wszystkich polskich zawodników

Niedzielny poranek filmowy
7. września 2008 r. niedziela

Po wakacyjnej przerwie do programu Centrum Sztuki WRO wracają Niedzielne poranki filmowe! Podczas pierwszego Poranka obejrzymy dwa wyjątkowe filmy oparte na baśniach H. Ch. Andersena: Królową Śniegu i Len. Autorką scenariusza, elementów plastyki i narratorką pierwszego z nich jest królowa Danii Małgorzata II, z kolei drugi został wyprodukowany w dobrze znanym uczestnikom Poranków TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu.

Do programu Centrum Sztuki WRO wróciły Niedzielne poranki filmowe! Po prezentacji przekroju wspaniałej polskiej animacji oraz letnich warsztatach, we wrześniu i październiku podczas kolejnych Poranków zobaczymy najlepsze animacje zagraniczne, m.in. z Danii, Czech, Włoch, Irlandii czy Estonii.

Dodatkowo podczas pokazu zaprezentowane zostaną filmy stworzone przez uczestników letnich warsztatów animacji pod kierunkiem Anieli Lubienieckiej i Andrzeja Kukuły.

Filmy prezentowane są na zasadach niekomercyjnych dzięki współpracy z Duńskim Instytutem Kultury, w ramach projektu opracowanego przez DIK wraz z Ambasadą Królestwa Danii, duńską rządową agendą ds. sztuki Kunststyrelsen i Duńskim Instytutem Filmowym.

Program pokazu:
1. Królowa Śniegu (12:30)
Reżyseria Jacob Jorgensen, Kristof Kuncewicz,
Scenariusz: Królowa Danii Małgorzata II
Baśń filmowa łącząca elementy techniki cyfrowej z żywym planem. W filmie wykorzystano wykonane przez Królową Danii Małgorzatę II tzw. decoupage, czyli swego rodzaju kolaże, które poddano animacji. Narratorem również jest królowa Małgorzata II, która czyta obszerne fragmenty baśni w języku angielskim. Królowa Małgorzata II jest niezwykle aktywna twórczo: maluje, projektuje kostiumy i scenografie teatralne, ilustruje książki, a także tłumaczy na duński literaturę francuską.

2. Len
Reżyseria, plastyka, animacja, zdjęcia: Joanna Jasińska
Scenariusz: Frances Osterfelt (Dania)
Narrator: Jerzy Stuhr

Film na podstawie baśni H. Ch. Andersena, zrealizowany w technice animacji malarskiej bezpośrednio pod kamerą w TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu. Narrację filmu oparto o nowe tłumaczenie Bogusławy Sochańskiej.

+ FILMY UCZESTNIKÓW LETNICH WARSZTATÓW ANIMACJI !!

WRO Art Center
Widok 7 : 50-052 Wrocław
071 343 32 40

http://www.wrocenter.pl

Cóż, cudownie nakreślona, jeśli chodzi oczywiście o styl i pomysłowość, apokaliptyczna wizja upadku miasta.
Całość skonstruowana dość zgrabnie i widać w niej naprawdę wielki wysiłek, jaki włożyła w spłodzenie tej arcyciekawej przypowieści garstka niedobitków-opozycjonistów.
Jednakże ze względu na zawartość merytoryczną pozwolę sobie włożyć na półkę ową historyjkę tuż obok opowiadań braci Grimm i baśni J. Ch. Andersena.
Cóż tam bowiem mamy??? Otóż... same spekulacje mające wzbudzić niepokój wśród mieszkańców, kilka liczb których wysokość można jedynie domniemywać oraz totalną krytykę działań burmistrza za to, że chce pracować na rzecz rozwoju miasta.

Pusty śmiech mnie ogarnia na samą myśl, co też wypisywano by, gdyby budżet został nakreślony na podobieństwo tych z lat poprzednich.
Wówczas te same łapki rzucałyby gromy z nieba na władze (za pomocą słowa pisanego), że poprzestają na rządach w których widoczny jest marazm i który nie przyniesie dla miasta niczego rozwojowego.

Jakże wygodnie być w opozycji. Jak cudownie można manipulować słowem krytykując wszystko i wszystkich, jednocześnie nie biorąc odpowiedzialności za nic.

Cóż, ale taka jest właśnie rola opozycji.

I to ona właśnie jest autorem powyższej literackiej konfabulacji. Znam styl pisania mości Krytycznego, i nie wierzę, żeby to On był jedynym jej autorem.
Wyczuwam tutaj pracę zborową pewnego wydziału pobliskiej jednostki samorządowej, której "sympatia" do prawicy jest powszechnie znana.

bombas3


Byłbym szczęśliwy, gdyby strona UM miała kogoś, kto podjąłby z tezami postawionymi w artykule polemikę, nie obniżając poziomu merytorycznego ani formalnego.

Istnieje w U.M wydział którego zadaniem, w moim mniemaniu, jest właśnie podejmowanie dyskusji m.in na tematy dotyczące działań władz miasta. Wydział ten jednak przypomina mi tłustego, śpiącego w ciepłym kąciku misia, którego żadne wydarzenie zewnętrzne nie jest w stanie wytrącić z tego letargu.
Wielka szkoda....

Gorące pozdrowienia dla bajkopisarzy...

Ps.
Krytyczny, niedawno wyśmiewałeś używanie przeze mnie wielokropków, gdy tymczasem cóż widzę???


Bog to tylko "inne oblicze" budżetu... równie prawdopodobny i możliwy scenariusz jak ten nakreślany przez obecną władzę...